FIVE TEN to styl życia. Jeśli nie usiedzisz w miejscu przez chwilę, nie zatrzymywany przez strach, zmartwienia czy inne ograniczenia, poznaj markę obuwia, która utrzyma Cię w terenie, zimnie, deszczu, stromych podjazdach i stromych zjazdach.

W 1985 roku amerykański alpinista Charles Cole urzeczywistnił swoją wizję buta sportowego najwyższej klasy. Wprowadził opatentowaną podeszwę STEALTH RUBBER, która zrewolucjonizowała obuwie sportowe. Niezależnie od tego, czy chodzisz po skałach, czy pedałujesz w butach, musisz czuć się stabilnie i pewnie. 

Specjalnie z myślą o branży obuwniczej MTB powstała specjalna wersja podeszwy STEALTH RUBBER o nazwie S1. Dzięki niej wtapiasz się w rower, nie potrzebujesz nawet butów SPD. 

W 2000 roku buty kolarskie FIVE TEN stały się znane rowerzystom na całym świecie, gdy Chris Kovarik, Nathan Rennie i Sam Hill ścigali się w nich. Wtajemniczeni wiedzieli, że tacy zawodnicy nie będą nosić byle czego. Współpraca z kolarzami pozostała kluczem do rozwoju butów FIVE TEN. Kto inny jak nie motocykliści z ciałem i duszą mogą przetestować wszystko jak należy. 

Aby nie żałować rowerzystom górskim, którzy pedałują pieszo, marka 5.10 skupiła się również na nich i wyposażyła buty outdoorowe w "super przyczepną" podeszwę. Dziś jednak w ofercie butów FIVE TEN znajdują się modele zaprojektowane specjalnie do freeride'u i downhill'u, enduro i allmtn, a także dirt jump i street.


Kolejnym przełomowym rokiem był 2011, kiedy to doszło do połączenia marek FIVE TEN i Adidas. Na czele FIVE TEN nadal stoi Charles Cole, a w procesie produkcji nie zaszły żadne zmiany, więc na nowych modelach można polegać tak samo, jak na tych oldschoolowych.